
Ізраїль завдав удару по Ірану, керуючись чіткими розвідувальними даними, щоб запобігти атаці з боку Ісламської республіки.
Про це заявив журналістам постійний представник Ізраїлю при ООН Денні Данон, передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку.
Дипломат зазначив, що "минулої ночі Держава Ізраїль розпочала превентивну операцію проти ядерної та балістичної ракетної інфраструктури Ірану".
За його словами, Іран у координації зі своїми проксі готував напад на Ізраїль з усіх боків.
Данон розповів, що Ізраїль завдав ударів по десятках цілей по всьому Ірану і що "багато високопоставлених терористів з Корпусу вартових Ісламської революції було ліквідовано".
Читайте також: Трамп постійно контактує з Нетаньягу на тлі ударів по Ірану – CNN
Він назвав ці удари "прорахованими і необхідними діями, які ґрунтуються на чітких розвідувальних даних". За словами дипломата, ізраїльська розвідка розкрила "секретну програму з розробки всіх необхідних частин бомби", включаючи "збагачення урану, пускові механізми й системи доставки боєголовок".
Постпред Ізраїлю також вкотре розкритикував ООН за бездіяльність. "Де був генеральний секретар, коли Іран роками озброювався, присягаючись стерти Ізраїль з лиця землі?" – запитав він.
Данон попередив, що Ізраїль не покладатиметься лише на дипломатію. "Порожні слова не зупинять Іран – Ізраїль зупинить", – наголосив він.
Читайте також: Генсек ООН засудив удари Ізраїлю по Ірану й закликав сторони до максимальної стриманості
Також постпред підтвердив, що в операції брали участь понад 200 літаків, і було вражено понад 100 цілей. Він підкреслив, що мета Ізраїлю – “переконатися, що Іран не матиме ядерного потенціалу, і зупинити операцію з балістичними ракетами".
При цьому він наголосив, що Ізраїль не воює з цивільними: "Наша боротьба не спрямована проти народу Ірану… Ми зробили все можливе, щоб звести до мінімуму жертви серед цивільного населення".
Відповідаючи на запитання про тривалість воєнної операції Ізраїлю, Данон зазначив: "Ми не знаємо, скільки часу це займе… Ми підготували населення Ізраїлю до нападу з боку Ірану".
Читайте також: Британія, Франція і Німеччина закликали Ізраїль та Іран до деескалації
Як повідомлялося, Армія оборони Ізраїлю цієї ночі розпочала військово-повітряну кампанію проти об’єктів ядерної програми Ірану авіаційними ударами по десятках цілей, пов'язаних із ядерними розробками, та інших військових об’єктах
Пізніше речник ЦАХАЛ бригадний генерал Еффі Дефрін заявив, що військово-повітряні сили Ізраїлю продовжують завдавати ударів по Ірану.
Фото: АА
Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.
більше новин