З минулого року є вікно можливостей на повернення з полону українських дітей
Майже 10 тисяч українців повернулись додому з російського полону. Це вдалося зробити в тому числі і завдяки допомозі США.
Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, про це уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив на заході "Свобода, що єднає: Україна – США".
"На сьогодні вже 9726 героїв і героїнь, які прийшли крізь російський полон, вони вже тут вдома. І ми це в тому числі зробили завдяки американській допомозі", – наголосив він.
Омбудсмен зауважив, що Україна не забуде сприяння США в організації спеціальних обмінів "тисяча на тисячу".
"Я тут окремо хочу Вам подякувати, саме американська була пропозиція повернути цивільних, цивільних заручників, серед яких нам вдалося повернути священнослужителів. На сьогодні нам вдалося повернути 464 цивільних особи, але я знаю, що ми робимо і зробимо так, щоб кожен і кожна повернувся", – заявив Лубінець.
Він повідомив, що з 2025 року є окремо вікно можливостей на повернення українських дітей з російського полону.
"Це коли перша леді США публічно і непублічно почала допомагати повертати українських дітей, яких депортували росіяни. Станом на сьогодні нам вдалося повернути 2506 українських дітей", – розповів омбудсмен.
Нагадаємо, сьогодні відбувся другий етап чергового обміну військовополоненими. Україна повернула додому десятьох військових, які вважалися зниклими безвісти.
зазначимо, Дмитро Лубінець нещодавно повідомив, що Росія встановила місцеперебування 79 українських військових, які вважалися безвісти зниклими.
Зазначимо, 19 серпня з російського полону додому повернулися 103 українці. В обмін Україна повернула країні-агресорці 103 полонених російських військових.










