Збройні сили України повідомили про успішне влучення українського дрона у нафтобазу у Севастополі, що розташована впритул до десантних кораблів, де вони завантажуються. ЗСУ називає ситуацію "черговою віртуозною перемогою безпілотної авіації та черговою ганьбою морської піхоти Росії" і звітує відомство про "успішно вражену ціль" на телеграм-каналі. Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов назвав вибух і пожежу на нафтобазі у Севастополі “Божою карою за Умань”, цитує посадовця телеграм-канал ГУР. Вибух і пожежа на нафтобазі у Севастополі сталася після влучання дрона. У результаті на нафтобазі поблизу Козачої Бухти в окупованому Криму знищено більше 10 резервуарів з нафтопродуктами загальною ємністю 40 тисяч тонн. За інформацією ГУР, знищені нафтопродукти були призначені для російського флоту. “Бавовна” у Севастополі — Божа кара, зокрема за вбитих цивільних громадян в Умані, серед яких є п'ятеро дітей. Ця кара буде довготривалою”, — сказав Юсов. Він також порадив мешканцям Криму найближчим часом триматися подалі від військових об'єктів та об'єктів, що “забезпечують армію агресора”. У Збройних силах України наголошують, що горіло господарство 810-ї бригади морської піхоти. "Атака на нафтобазу – це не просто руйнація інфраструктури та знищення запасів паливних ресурсів, це удар по військовому об'єкту, одному з важливих у Севастополі", – йдеться у телеграм-каналі ЗСУ. За інформацією агенції Reuters, місце пожежі після її ліквідації оглянули російські експерти і з'ясували, що лише безпілотник зміг дістатися до нафтового резервуару. З посиланням на представника російської окупаційної влади Севастополя Михайла Развожаєва Reuters повідомляє, ще інший дрон був збитий, його уламки знайшли на березі біля терміналу. Окупаційна влада Севастополя у соцмережах повідомила, що постраждалих від пожежі немає, а також заявила, що ситуація не вплине на постачання палива до міста, оскільки “ці резерви не були задіяні для постачання пального на автозаправні станції”, написав у телеграмі Развожаєв. За його словами, евакуйовувати мешканців не планують. Очільник окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов звітує, що сили ППО та радіоелектронної боротьби збили над півостровом два безпілотники. "Жертв і руйнувань немає", – цитує Аксьонова агенція Reuters. А також додає, що Севастополь, анексований у 2014 році, неодноразово піддавався повітряним атакам з початку повномасштабного вторгення в Україну у лютому 2022 року. Російські чиновники поклали відповідальність за напади на Україну. Як повідомляв Голос Америки, вночі на 28 квітня росіяни випустили низку ракет на українські міста. У Дніпрі та Умані внаслідок влучання у житлові будинки загинули щонайменше 25 цивільних людей. Кореспондентка CNN з місця події в Умані з посиланням на поліцію підтвердила 23 заглиблих, у тому числі 6 дітей – серед них підлітки та півторарічний хлопчик. Двоє жінок вважаються зниклими безвісти, інформує CNN з посиланням на міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка. Заступник начальника поліції Умані Василь Козиненко повідомив CNN, що поліція і зниклих безвісти вважає загиблими. Сполучені Штати пообіцяли робити все можливе, щоб притягнути Росію до відповідальності за атаки мирного населення України та запевняють, що продовжуватимуть підтримку українського війська.
Україна прагне повернутися до 54 ГВт генерації, які вона мала до 2014 року – Шмигаль
Стратегічною амбіцією України є повернення до 54 гігават генеруючої потужності, які вона мала до початку російської агресії. Про це сказав перший віцепрем'єр-міністр - міністр енергетики Денис Шмигаль під час презентації...
Read moreDetails











